Nickelback

2. ledna 2010 v 18:12 | Katy |  Nickelback
Nickelback jsou kanadská rocková skupina, která se proslavila v roce 2001 svým pilotním singlem How You Remind Me a následným albem nazvaným Silver Side Up.

Historie kapely:
V městečku Hanna v kanadské provincii Alberta, s mámou učitelkou tance, s tátou bůhví kde, se starším bráchou Mikem a s kytarou; po několika vloupáních do školy a pár měsících v polepšovně - radši než kariéru raubíře si budoucí hitmaker vybral kariéru muzikanta. Po střední škole založili kapelu s Mikem, Ryanem Peakem a zpěvákem, jehož jméno si není třeba pamatovat, nicméně prý Chada Kroegera naučil, co obnáší úděl frontmana. Obehrávali dokola cizí písničky a brzy se jim to zajedlo a rozešli se.

Kroegerovi se ale na prknech, co znamenají rock'n'roll, zalíbilo a nevzdal se. Bez problému složil všechny písně na EP "Hesher", začal zpívat (neměl svůj hlas rád, ale máma ho přesvědčila, že to není tak hrozné) a přemluvil Peaka a Mikea, ať to s ním ještě zkusí. Skupina dostala název podle fráze, kterou Mike odříkával ve Starbucks, když vracel zákazníkům drobné: "Here's your nickel, back - Tady máte niklák nazpátek". EP nakonec vyšlo v roce 1996 díky půjčce čtyř tisíc dolarů od Kroegerovic otčíma.

Nickelback
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama