Leden 2010

Rock for style a zvíře měsíce SOUTĚŽ!!!

23. ledna 2010 v 14:39 | Katy |  Vy a Rock for style...
Máte rádi metalový a rockový styl? Máte navíc i vstah ke zvířatům? pak se určitě zapojte... Jde o fotografickou soutěž o maskota stránek rock4style.blog.cz :)

Pravidla...: Na e-mail katy1515@seznam.cz pošlete fotku zvířete v rockovém stylu (je jdeno jestli to bude želva, křeček nebo pes soutěžit mohou všechna zvířata). Připište váš blog a vaši přezdívku... Všichni soutěžící zde pak budou soutěžit o co nejvíce hlasů... Fotku zašlete do 10.2.2010!

Ten nejrockovější vítěz dostane samozdřejmě dyplomek a stane se "maskotem" rock for style na následující měsíc vítezný blog tak získá reklamu na tomto blogu po dobu jednoho měsíce...

Soutěž se bude konat takždý měsíc zapojit se můžou znovu všichni bývalí soutěžící a i bývalý vítěz!!! Ovšem vítěz né se stejnou fotografijí...

Tak neváhejte a zapojte se!!!


Sonata Arctica - Videa

15. ledna 2010 v 22:50 | Katy |  Sonata Arctica

SONATA ARCTICA - Flag In The Ground


Sonata Arctica - Paid In Full


Sonata Arctica - Kingdom For A Heart


Sonata Arctica

15. ledna 2010 v 22:19 | Katy |  Sonata Arctica
Sonata Arctica

Sonata Arctica je power metalová skupina pocházející z Finska, založena v roce 1996 ve městě Kemi.

V roce 1996 založili Tony Kakko, Jani Liimatainen, Marko Paasikoski, Tommy Portimo a Pentti Peura hard rockovou skupinu s názvem Tricky Beans, kterou o rok později (1997) přejmenovali na Tricky Means. Až v roce 1999, kdy se hraný styl již zcela přeměnil v heavy metal, dostala skupina své dnešní jméno Sonata Arctica. Od té doby se tato kapela začala prosazovat na power metalové scéně a dnes patří mezi nejžádanější seskupení tohoto stylu.

Tricky Beans, Tricky Means (1996-1999)
Pod názvem Tricky Beans vydala skupina tři dema (Friend 'till the End, Agre Pamppers, PeaceMaker), která však nebyla nikdy studiově nahrána. Když se v roce 1997 název skupiny změnil na Tricky Means, Marko Paasikoski opustil kapelu, jejíž projev se již začal měnit směrem k power metalu. Tricky Means začali používat jednoduché rytmy doprovázející čistý tenorový zpěv Tonyho Kakka. Melodičnost celkového projevu, díky které je dnes Sonata Arctica někdy řazena i pod symphonic metal, byla zásluhou taktéž Tonyho Kakka jakožto klávesisty. K této "proměně" vedl kapelu, jak říká Tony Kakko, především vliv finské skupiny Stratovarius. V roce 1999 Tricky Means nahráli demo FullMoon, které je považováno za jejich první opravdu metalovou nahrávku. Toto demo vzniklo v Tico Tico Studios odkud se dostalo i k Spinefarm Records.

Sonata Arctica (1999- )
V roce 1999 skupina vydala svůj první singl UnOpened, který se ve Finsku setkal s velmi pozitivním ohlasem. Koncem tohoto roku Sonata vydala své debutové album Ecliptica, které díky úspěchům dema FullMoon vyšlo po celém světě. Tony Kakko se rozhodl věnovat se pouze zpěvu, a do kapely tak vstupuje Mikko Härkin, který po něm převzal klávesy.

V roce 2000 Sonata Arctica doprovázela proslulou power metalovou skupinu Stratovarius na jejím evropském turné. Po návratu domů kapelu opustil Janne Kivilahti jehož nahradil navrátivší se Marko Paasikoski.

Od konce roku 2000 Sonata pracovala na svém dalším albu - Silence, které vyšlo v červnu 2001. Kapela podnikla turné po Evropě, tentokrát s kapelou Gamma Ray a zavítala i do Japonska. Z japonské části turné tentýž rok vyšlo live album Songs of Silence. O rok později (2002) Sonata Arctica poprvé koncertovala v Jižní Americe, přesněji v Brazílii a Chile.

Třetí album s názvem Winterheart's Guild vyšlo v roce 2003. Již předtím však kapelu opustil klávesista Mikko Härkin a tak na tomto albu hraje veškerá sóla Jens Johansson, zapůjčený ze Stratovarius, zatímco Tony Kakko nahrál ostatní jednodušší části. Při hledání nového klávesisty si členové kapely vybírali mezi dvěma muzikanty, z kterých nakonec přijali Henrika Klingenberga, poté co s oběma strávili noc v jednom z barů v Kemi, aby oba kandidáty blíže poznali.

V únoru roku 2004 si Sonatu Arcticu vybrali Iron Maiden jako předkapelu pro jejich japonské turné. V říjnu tohoto roku skupina vydala své již celkově páté, studiové čtvrté album - Reckoning Night, kterého se prodalo již přes 100 000 kopií. Koncem tohoto roku dostala kapela jedinečnou nabídku od Nightwish, aby se zúčastnila jako speciální host jejich turné po Evropě. Tuto nabídku skupina přijala přičemž tak byla nucena zrušit své plánované koncerty které měly tradičně následovat vydání nové desky.

Začátkem roku 2005 Sonata odstartovala další japonské turné, ze kterého později vydala své první a zatím i jediné DVD For The Sake Of Revenge. O rok později kapela vystoupila celkem 29x v Severní Americe kde měla již předchozího roku znovu doprovázet Nightwish ale toto turné bylo zrušeno.

Na podzim 2006 skupina vydala CD Unia.
V roce 2006 ze skupiny trvale odešel kytarista Jani Liimatainen, který založil jinou skupinu Cain´s Offering, a na jeho místo nastoupil kytarista Elias Viljanen.

V roce 2009 skupina vydala zatím poslední CD pod názvem The Days of Grace, se kterým se vydali na turné po Evropě, které začalo v Praze 12.11.2009 a ve Zlíně 13.11.2009

Stratovarius - videa

15. ledna 2010 v 22:10 | Katy |  Stratovarius

Stratovarius - Hunting High and Low


Stratovarius - Eagleheart

Stratovarius - Black Diamond


Stratovarius

15. ledna 2010 v 22:03 | Katy |  Stratovarius
Stratovarius založili v roce 1984 bubeník a zpěvák Tuomo Lassila, baskytarista John Vihervä a kytarista Staffan Strahlman.

Hudba Stratovarius byla v té době trochu jiná, než co hrají Stratovarius teď. Byli velmi ovlivnění Black Sabbath a Ozzy Osbournem. Baskytarista John opustil skupinu koncem roku 1984 a nahradil ho Jyrki Lentonen, který předtím hrál s Timem Tolkkim ve skupině Road Block.

O rok později Staffan už nechtěl hrát dál ve Stratovarius. Staffan odešel týden před koncertem v Aalborg v Dánsku. Tuomo Lassila telefonoval Tolkkimu a požádal ho, aby se připojil ke skupině. V té době Tuomo ještě zpíval a hrál na bicí. To se brzy projevilo na hře a tak skupina začala shánět zpěváka. Nakonec začal zpívat Timo Tolkki. V té době se už hudba Stratovarius začala podobat tomu, co hrají dnes. Timo Tolkki byl ovlivněn hudbou Blackmora, Rainbow a Baroque. Skupina v roce 1987 vydala svoje první demo, které obsahovalo skladby "Future Shock", "Fright Night" a "Night Screamer".

V té době do kapely přichází klávesista Antti Ikonen. V roce 1988 skupina náhrala první singl "Future Shock/Witch Hunt". O rok později vyšel ještě jeden singl "Black Night/Night Screamer" a nakonec debutové album "Fright Night", které spatřilo světlo světa v květnu 1989.

Skupina odehrála spousty koncertů a festivalů. V roce 1990 opouští skupinu baskytarista Jyrki Lentonen. V té době měla skupina připravený materiál na nové album. Stratovarius si všechny nahrávky financovali sami! Timo nahrál všechny basové linky, i když na albu jsou fotografie nového baskytaristy Jariho Behma. Jari brzo ze skupiny odešel, protože se jeho styl ke Stratovarius vůbec nehodil.

Druhé album dostalo název "Stratovarius II" a vyšlo ve Finsku v roce 1992. Vydávací firma Shark Records chtěla se skupinou podepsat smlouvu poté, co slyšela skladbu "The Hands Of Time". Nakonec "Stratovarius II" vyšlo s novým obalem a novým názvem "Twilight Time" v říjnu roku 1992 po celé Evropě. Brzo se album dostalo na Japonský trh, kde prvních pět měsíců bylo mezi prvními deseti dovezenými alby. Později se album stalo neprodávanějším v Japonsku mezi dovezenými alby. Timo Tolkki letět do Japonska ve stejném měsíci kvůli propagaci a viděl, že tam popularita kapely byla opravdu velká. V roce 1993 se už připravovalo další album. Nový baskytarista Jari Kainulainen se připojil ke skupině, když už bylo nahráno 70% nového materiálu. V této době měl Tuomo Lassila zdravotní problémy s rukama a nebyl schopný hrát na bicí 8 měsíců. Záznam musel dohrát Sami Kuoppamäki z Kingston Wall, který nahrál 4 skladby.

Nakonec třetí album "Dreamspace" vyšlo po celém světě v únoru a březnu 1994. Album bylo dobře přijato i mezi kritiky a kapele se zase o něco zvedla popularita. V červnu odehrála kapela první koncerty v Tokiu, Osaka.

Timo Tolkkimu se splnil jeho sen a vydal sólové album "Classical Variations and Themes", které vyšlo v říjnu 1994. Stratovarius strávili celé léto 1994 ve studiu aby dokončili jejich čtvrté řadové album.

V témže roce Timo Tolkki prohlásil, že přestane zpívat a že by bylo lepší, kdyby Stratovarius měli řádného zpěváka. Dali inzeráty do všech novin a někdo si vzpomněl na jednoho chlapíka z Lappajarvi, Finsko. Tak Timo Tolkki zavolal Timo Kotipeltovi, aby uspořádali zkoušku. Skupina "jamovala" nějaké písně

a jak nový zpěvák otevřel ústa, bylo všechno jasné.

Timo Kotipelto natočil se Stratovarius čtvrté album "Fourth Dimension". Zvukově je album dost odlišné od předchozích, ale hudebně to jsou pořád Stratovarius. "Fourth Dimension" vyšla v březnu 1995 a prodal se jí dvojnásobek alba "Dreamspace"

Skupina koncertovala po Německu, Švýcarsku, Nizozemí, Finsku, Řecku a Japonsku. Po skončení turné odchází Tuomo Lassila a Antti Ikonen. Byla spousta důvodů pro tuto změnu. Nejdůležitější byly hudební rozdíly.

Po úspěchách "Fourth Dimension" Timo Tolkki a Timo Kotipelto chtěli kapelu posunout hudebně ještě dál. Do skupiny přišel nový bubeník Jörg Michael a nový klávesák Jens Johansson.

Roku 1996 vyšlo páté album "Episode", které se míchalo ve studiu Finnvox v Helsinkách. Toto album bylo dalším velkým krokem pro skupinu. S novým postojem a zvukem Johanssona a Michaela bylo výsledkem symfonicky-metalové album. Také byl poprvé použit 40 členný sbor zpěváků a 20 členný smyčcový orchestr.

Další album "Visions" vyšlo v dubnu 1997 a okamžitě se ve Finsku umístilo na pátém místě. Turné k nové desce vedlo přes Japonsko, Evropu a Jižní Ameriku. Alba "Visions" se prodalo ve Finsku přes 20.000 kusů a kapela za něj obdržela zlatou desku.

Během Visions tour Stratovarius vydávají první živé dvoj-album "Visions Of Europe", který vyšlo v březnu 1998. I toto album mělo grandiózní úspěchy. Jak kritické, tak komerční.

V dubnu 1998 Stratovarius začínají pracovat na jejich sedmé studiové desce

s názvem "Destiny", která vyšla 5. října 1998.

S příchodem roku 1999 získávají Stratovarius další zlatou desku za album "Destiny". Ve stejném roce byli Stratovarius vyhlášení časopisem "SFP" jako nejlepší metalová skupina. Také videoklip ke skladbě SOS byl vyhlášená jako nejlepší domácí metalový videoklip.

Koncem druhé poloviny roku 1999 pracují Stratovarius na novém řadovém albu, které vyjde u firmy Nuclear Blast 28. února 2000.

"Infinite" bylo velmi úspěšné album, za které ve Finsku Stratovarius zase obrželi zlatou desku.

Na konci roku 2000 Stratovarius jedou obrovské turné po celém světě k albu Infinite. Po skončení turné si kapela dává pauzu. Někteří z kapely pracují na sólovém albu, jako Timo Tolkki a Timo Kotipelto.

V roce 2001 vychází album "Intermission", které obsahuje čtyři nové písně a samé rarity.

Po dlouhé pauze skupina znovu nastupuje do studia v létě 2002 a začíná pracovat na jejich další desce nazvané "Elements Pt. 1", která vychází 27. ledna 2003. Toto album se dost liší od ostatních. Je na něm použito hodně orchestru, který desce dodává bombastičnost a obrovskou velikost. Kapela je zde ještě rychlejší než u předchozích alb a možná i o něco tvrdší. 27. října 2003 vychází druhý díl "Elements Pt. 2", který je zase trochu jiný. Jsou na něm slyšet klasičtější postupy, než u prvního dílu a orchestr zde nehraje takovou roli.

Koncem roku 2003 odesílají Stratovarius do světa zdrcující zprávu, že z kapely odchází zpěvák Timo Kotipelto a bubeník Jörg Michael. Důvodem jsou neshody ve skupině. Poté byl v březnu 2004 pobodán Timo Tolkki od jednoho fanouška. Později byl Timo velmi nemocný a náchylný i k sebevraždě. Po vyléčení si Timo snaží s kapelou všechny věci vyříkat, konkrétně s Timem Kotipeltem a Jörgem Michaelem, které přemlouvá, aby se do kapely opět vrátili. V květnu Tolkki prohlašuje, že pokud Stratovarius nemůže hrát v klasické sestavě, nemůže skupina dál existovat.

Přes jeden rok skupině trvalo než se mezi sebou domluvila a začátkem ledna roku 2005 přichází fantastická zpráva: Stratovarius pokračují dál v nezměněné sestavě a už pracují na novém materiálu.

Zdroj : hudebniskupiny.cz/ autorem uživatel : linette195

Mimo jiné skupina Stratovarius se chystá navštívit ČR!!! A to již v pátek 29. 1. 2010! ve Zlíně, Masters Of Rock Cafe ZLÍN, Tyršovo nábřeží 5497

více zde!


Evergrey - Videa

9. ledna 2010 v 17:09 | Katy |  Evergrey

Evergrey-"A Touch of Blessing"


Evergrey - I'm sorry

Evergrey - Broken Wings


Evergrey

9. ledna 2010 v 17:03 | Katy |  Evergrey
Evergrey je metalová skupina ze Švédska. Byla založena v roce 1996. Její debutové album The Dark Discovery vyšlo o dva roky později. Další album s názvem Solitude • Dominance • Tragedy vychází hned o rok později a to v roce 1999. V roce 2001 následuje album In Search of Truth, v roce 2003 Recreation Day , v roce 2004 The Inner Circle, v roce 2005 A Night to Remember a v roce 2006 album s názvem Monday Morning Apocalypse. Jejich zatím poslední album bylo vydáno v roce 2008 a to album s názvem Tron.

Apocalyptica - Videa

7. ledna 2010 v 21:50 | Katy |  Apocalyptica

Apocalyptica - I Don't Care


Apocalyptica - Life Burns


Apocalyptica-Unforgiven


Apocalyptica

7. ledna 2010 v 21:34 | Katy |  Apocalyptica
Finský kvartet klasicky vychovaných violoncellistů. Po platinovém albu "Cult" a několika v Čechách vyprodaných koncertech skupina Apocalyptica vydává další album "Reflections" (2003). Apocalypticu sice opustil Max Lilja, ale přbrali bubeníka Miko Siréna. Jejich hudba je teď daleko dynamičtější. Dokáží ze svých nástrojů dostat snad ještě více než kdy dříve.

Apocalyptica

Sabaton - Videa

7. ledna 2010 v 21:29 | Katy |  Sabaton

Sabaton - 40:1


Sabaton - Ghost Division


Sabaton - Metal Crue


Sabaton-Back in Control


Sabaton

7. ledna 2010 v 21:23 | Katy |  Sabaton
Sabaton je power metalová kapela ze Švédska, založená v roce 1999. Po textové stránce je jejich hlavním tématem válka. Zejména u alb Primo Victoria a Attero Dominatus, kde jsou všechny písně, s výjimkou závěrečných skladeb, inspirovány historickými bitvami.

Sabaton vznikli v roce 1999. Poté co nahráli několik písní ve studiu Abyss, kontaktovaly je nahrávací společnosti. Kapela se rozhodla podepsat smlouvu s italským labelem, který vydal jejich promo-CD Fist for Fight - jehož obal vytvořil proslulý Ken Kelly (Manowar)- se záměrem podpořit následující počiny.

O rok později vznikly první nahrávky, Sabaton se vrátili s debutovým albem Metalizer, na kterém spolupracovali s Tommym Tägtgrenem.

Sabaton vystupovali ve Švédsku a po dvou letech, kdy čekali na vydání alba Metalizer, se rozhodli nahrát další album. Ale tentokrát se rozhodli pracovat na vlastní pěst, bez finanční podpory nahrávací společnosti.

Kapela nahrála třetí album s názvem Primo Victoria a opět začala vyjednávat s několika mezinárodními nahrávacími společnostmi. Nakonec se upsali firmě Black Lodge, metalové divizi společnosti Sound Pollution.

Čtvrté album, pojmenované Attero Dominatus, na němž pokračují v tématu války z desky Primo Victoria, vyšlo v Evropě 28. července 2006. Obsahuje písně např. "Back in Control" (o britském útoku za Války o Falklandy), "Attero Dominatus" (o ruském útoku na Berlín, který ukončil druhou světovou válku v Evropě) nebo "Angels Calling" (což je píseň o zákopové válce za první světové války).

Sabaton také znovu vydali své první album Metalizer ve dvoudiskové edici, kde druhé CD obsahuje kompletní původní verzi alba Fist for Fight. Jako bonus je zde nová píseň Birds of War. Album vyšlo v březnu roku 2007.

V roce 2008 Sabaton vydali nové album s názvem The Art of War. Toto album je inspirováno stejnojmennou knihou, kterou sepsal v 6. st. př. Kr. čínský generál Sun Tzu. Písně byly sepsány podle jednotlivých kapitol knihy Umění války (taktika, přesun, využití ohně atd). Motivem jsou opět války, jak je u Sabatonu zvykem. Např. píseň "40:1" pojednává o 720 PL vojácích, kteří v roce 1939 3 dny odolávali invazi německých sil, kterou tvořilo 40.000 vojáků (proto ten název 40:1), "Talvisota" je o neúspěšné sovětské invazi do Finska atd. Část písní je také uvedena ženským hlasem říkajícím pasáž z knihy. Toto album se Sabaton rozhodli vydat v několika verzích. Klasické CD, Special Edition obsahující knihu The Art of War a CD Cliffs of Gallipoli a na dnešní dobu už nezvyklou klasickou LP desku.

V roce 2009 se Sabaton vydávají na společné turné s kapelou Hammerfall. Jejich turné se okamžitě stalo obrovskou událostí a lístky na koncerty mizí závratní rychlostí.

Taktéž v tomhle roce Sabaton slaví jubileum. Je to 10 let od jejich založení a oslaví to společně se svými fanoušky, kde jinde než v jejich rodném městě Falun. Akce se uskuteční 13.června.

Sabaton

Tento článek je pořízen z Wikipedie

Sopor Aeternus - Videa

7. ledna 2010 v 21:19 | Katy |  Sopor Aeternus

Sopor Aeternus - In An Hour Darkly

Sopor Aeternus - The Lion's Promise

Sopor Aeternus - Dead Souls


Death Angel - Videa

7. ledna 2010 v 21:10 | Katy |  Death Angel

Death Angel - Dethroned


DEATH ANGEL - Thicker Than Blood


Death Angel - Seemingly Endless Time


Death Angel - Veil of Deception


Death Angel

7. ledna 2010 v 21:03 | Katy |  Death Angel
Death Angel je filipínsko - americká trash metalová skupina, která vznikla roku 1982 v Kalifornii.

Diskografie

Death AngelDeath Angel

Ektomorf

7. ledna 2010 v 20:56 | Katy |  Ektomorf
Ektomorf je trash metalová skupina z Maďarska.

Ektomorf - Show Your Fist


EKTOMORF - Destroy